تبلیغات
وبلاگ همسفر سمیه چمانه - خلاصه گزارش عملکرد لژیون روز دوشنبه 95/11/25 سی دی مردم داری
وبلاگ همسفر سمیه چمانه

با حرکت راه نمایان می شود

با دنیای دروغین خداحافظی کنیم چون نقاب زدن و چهره واقعی خود را پشت ماسک پنهان کردن کار سختی است و انرژی زیادی از ما میگیرد.

سلام سمیه هستم همسفر:
قسمت اول این سی دی از استاد رعد میباشد و مطلب تحت عنوان یار واقعی میباشد .
در مورد دو مسئله تقدیر وآنچه پیش می آوریم صحبت شده است،تقدیر یعنی همان نامه پیشین و مسائلی که از قبل تعیین شده است ولی آنچه پیش می آوریم یعنی اعمال ورفتار امروز ما که فردا ودر آینده نتیجه اش را می‌بینیم.
در واقع هر چه بکاریم همان را درو می‌کنیم.(گندم از گندم بر آید ،جو ز جو)
دومین نکته اینکه مسائل روحی وروانی ما به سیستم بیولوژی یا همان سیستم ایکس ما بستگی دارد،یعنی اگر در مسیر ارزش ها باشیم سیستم ایکس عملکرد بهتری دارد و حال ما خوب است ولی در مسیر ضد ارزش ها سیستم ایکس از تعادل خارج می شود و نتیجه اضطراب ، افسردگی ، استرس و نگرانی است در واقع در جهنم زندگی می کنیم.
در مورد انواع نسبت های فامیلی آقای مهندس این گونه بیان می‌کنند که گاهی آشنایان بیگانه هستند و علیرغم داشتن نسبت های خونی وفامیلی از هم دورند و هیچ محبتی به هم ندارند و همین طور بیگانه هایی هستند که آشنا هستند مثل افراد کنگره که نسبت فامیلی ندارند اما هم حس هستند و پیوند محبت دارند وبه هم کمک می‌کنند.
حتی اگر نسبت فامیلی نباشد ولی پیوند محبت باشد آشنای آشنا هستیم.
فردی که محبت ندارد بیشترین  رنج را خودش متحمل میشود.محبت ابتدا وانتهایی ندارد و جاودانه است و حتی محبت کردن به حیوانات هم بی پاسخ نمی ماند.
در این سی دی به ما این نوید را می‌دهد که مشکلات ما دائمی نیستند و می‌گذرند و انسان همواره در حال تغییر است.قرار نیست دستی از آسمان بیاید و زندگی ما را تغییر  بدهد بلکه ما باید حرکت کنیم شروع کنیم به تغییر کردن در جهت خوب شدن.
به ما گوشزد می‌کنند که با دنیای دروغین خداحافظی کنیم چون نقاب زدن و چهره واقعی خود را پشت ماسک پنهان کردن کار سختی است و انرژی زیادی از ما میگیرد و نمیتوانیم دائما پنهان کاری کنیم و رنج و عذاب زیادی متحمل میشویم وعاقبت نقاب ها  کنار می‌روند و چهره واقعی ما نمایان می‌شود.ظاهر وباطن انسان‌ها باید یکی باشد در غیر این صورت حال خوبی نداریم.
و سفارش آخر استاد رعد این است که جستجوگر باشیم ودائما در حال کاوش و یافتن پاسخ برای مجهولات باشیم،آموزش بگیریم و آگاهی مان را بالا ببریم و دانسته هایمان را عملی کنیم.

قسمت دوم سی دی مردم داری پیامی است از استاد سردار  تحت عنوان شکار گوهر جان:
در این بخش آقای مهندس این گونه به زندگی نگاه می‌کنند که زندگی سفر است و ما همه مسافر هستیم و کوله پشتی به همراه داریم و اینکه چه چیزهایی در کوله پشتی به عنوان توشه بر می داریم مهم است،محبت ،عشق یا کینه و نفرت ...
در مورد تطابق دنیای درون و دنیای بیرون صحبت شده است یعنی باید صور آشکار و صور پنهان ما یکی باشد.
نکته بعدی اینکه وسوسه همیشه هست حتی در مرحله نفس مطمئنه اما مهم این است که ما با دانایی و آگاهی بر این وسوسه ها غلبه کنیم و جلوی آنرا بگیریم،پس فکر نکنیم که روزی خواهد رسید که نیروهای منفی ما را رها کنند و هیچ وسوسه ای نداشته باشیم،مهم طرز بر خورد ما با این نیروهاست.
و در پایان استاد سردار  به ما یادآوری  میکند و ترغیب به حفظ و نگهداری از خانواده
درست است که این مطلب به آقای مهندس بیان شده اما مخاطب تمام مطالب آموزشی تک تک ما رنج‌های کنگره هستیم و در مورد همه ما صدق می‌کند.
در دنیای مادی همه چیز نیاز به مراقبت و نگهداری دارد از یک گلدان گرفته تا خانواده و اعضای آن که حکم پایه وریشه را برای ما دارند.

نوشته شده در سه شنبه 26 بهمن 1395 ساعت 10:51 ب.ظ توسط همسفر سمیه چمانه نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Template By : idealweb
قدرت گرفته از : mihanblog