تبلیغات
وبلاگ همسفر سمیه چمانه - در باب دستور جلسه،وادی دوازدهم
وبلاگ همسفر سمیه چمانه

با حرکت راه نمایان می شود

گاهی اوقات صبر خیلی سخت و تلخ است ولی میوه خیلی شیرینی دارد


کل این واد ی می خواهد بگوید که آدمها می خواهند همه چیز را یک دفعه و بدون صبر و تحملی درست کنند و درمان را هم در نظر نمی‌گیرند.
در واقع خداوند وقتی انسان را خلق کرد به او اختیار کامل داد تا راه و مسیر زندگیش را خودش انتخاب کند و خداوند اکثر صفاتش را در اندازه های کوچک در درون ما انسان ها قرار داد و ما بایستی با آموزش و تجربه به آنها را پیدا کنیم و اختیار  کامل داریم تا سر نوشت خودمان را رقم بزنیم .
همه ما دارای دو نیمه الهی و شیطانی هستیم و اکثر ما از دانایی و آگاهی پایینی برخوردار  هستیم و برای اینکه به دانایی برسیم باید از مرحله تغییر،تبدیل و ترخیص عبور کنیم در واقع ما اینجا می خواهیم  ساختارمان را تغییر بدهیم و شکستن ساختار یکی از دردناک ترین کارهاست .وقتی برای تغییر کردن شروع کنیم به حرکت نیروهای القأ،احیا و تحرک به کمک ما می آیند و این یک قانون در کائنات است که به هر طرفی که بخواهیم برویم چه تاریکی و چه روشنایی نیروها در آن جهت ما را حمایت می‌کنند.
هر دو نیروی الهی و شیطانی قوی هستند و می‌توانند روی یکدیگر القأ انجام دهند مثلا یک انسان که حالش خوب نیست با حس های منفی میتواند این حس را به اطرافیانش انتقال بدهد و یا بر عکس یک فرد با انرژی مثبت هم میتوانید به اطرافیانش انرژی مثبت بدهد و این کار آنقدر ریز و پنهانی انجام میشود که ما اصلا متوجه نمی شویم.
ارزش هر انسانی به لباس و ظاهرش نیست بلکه به خوب والهی بودنش است به اینکه زمانی که می‌تواند خیلی کا رهای ضد ارزش انجام بدهد مثل تهمت،غیبت،دزدی ،زخم زبان و....این کارها را انجام ندهد اینجاست که کارش ارزش پیدا میکند وگرنه در کنار خوبان بودن و خوب ماندن هنر نیست ،هنر این است که در کنار افراد بد خلق بتوانی خوش رفتار بمانی.
ما برای انجام هر کاری باید فرآیند زمان را در نظر بگیریم و اگر به هر دلیلی زمان را حذف کنیم به مشکل بر می خوریم مثل حذف زمان برای سفر مسافرانمان ویا درمان اضافه وزن ویا تغییر رفتار های ناپسند و...
در همه موارد باید صبر و زمان را در نظر بگیریم.
بهترین مثالی که میتوانیم برای آخر امر ،امر اول اجرا میشود بیان کنیم،همین مثال کنگره است روزی که ما به کنگره می آییم امر اول ما درمان مسافرانمان است ودر آخر امر هم درمان اتفاق میافتد.
یادمان باشد با صبروتحمل  می‌شود خیلی از  مشکلات را حل کرد ولی با عجله به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.
گاهی اوقات صبر خیلی سخت و تلخ است ولی میوه خیلی شیرینی دارد.
همه ما انسان‌ها از مکانی مقدس و با فطرتی پاک آفریده شدیم و هدف از خلق ما رسیدن از پایین ترین نقطه خلقت به بالاترین مرتبه انسانی است.
خداوندا تاریکی ها را تجربه نموده ایم ما را با روشنایی ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم.   آمین


همسفر الهام یار احمدی

نوشته شده در دوشنبه 2 اسفند 1395 ساعت 11:18 ب.ظ توسط همسفر سمیه چمانه نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Template By : idealweb
قدرت گرفته از : mihanblog