تبلیغات
وبلاگ همسفر سمیه چمانه - خلاصه گزارش عملکرد لژیون روز دوشنبه 95/12/2 سی دی شراره های نور
وبلاگ همسفر سمیه چمانه

با حرکت راه نمایان می شود

کتابی که  از مطالعه آن هرگز خسته نمی شوم کلمات الهی است 


در ابتدا جلسه به مشارکت گذاشته شد و چند نفر از همسفران مشارکت کردند.
همسفر شیرین:
متواضع بودن حدی دارد اگر شخصی به شما حمله کرد باید مقابله کرد،مانند بیماری اعتیاد که باید با آن مقابله کرد و مقاومت نمائیم و نباید در برابر آن متواضع بود.
اعتیاد بیماری است که باید اطلاعات درستی از آن داشته باشیم تا درمان امکان پذیر شود و در کنگره راه درمان اعتیاد سالهاست که پیدا شده است.
همسفر سودابه:
سیستم بدن بسیار نیرومند و قوی میباشد ،کبد و کلیه پیشرفته تر از بزرگترین پالایشگاههای  جهان عمل می‌کنند و جسم انسان جهان اکبر است.
سیستم ایمنی در بدن سه گونه عکس العمل نشان می‌دهد 1-تشخیص نیروهای خودی که واکنشهای نشان نمی‌دهد .2-تشخیص نیروهای دشمن که به آنها حمله می‌کند.3-اگر هم تشخیص نداد که نیروی خودی یا دشمن است باز هم حمله میکند و ریسک نمی کند.این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که اطلاعات اشتباه به آن برسد و یا کمبود اطلاعات داشته باشد،این اطلاعات همان مواد اولیه می‌باشد.
همسفر فاطمه محمدی:
طبق فرمایش آقای مهندس نتیجه کار مهم است نه تجهیزات و ابعاد آنها،خیلی ها راجع به اعتیاد کار کرده اند اما نتیجه مهم است آیا به درمان رسیده اند؟
خیلی از پزشکان و روان شناسان نظریه های متفاوتی داده اند اما هیچ کدام به نتیجه نرسیده اند و جهان به دنبال داروی ترک اعتیاد است اما در کنگره هر ساله تعداد زیادی از افراد مصرف کننده به درمان قطعی می رسند.
علاوه بر تجویز دارو ،زمان مصرف و میزان و مقدار دارو هم همه است و باید روی برنامه پیش رفت.
همسفر خدیجه:
باید صبر کردن را بیاموزیم وبه مسافرانمان زمان بدهیم و توقع نداشته باشیم خیلی سریع تغییر کنند و خوب شوند.
همسفر سکینه:
علم شراره هایی از نور است وبا پیشرفت علم ،علم به شاخه ها و رشته های مجزایی تقسیم شده است گسترش یافته است ولی در نهایت باید همه علوم در یک نقطه متمرکز شوند و آن نقطه همان فرضیه ایکس است.
ما باید ارزش وجودی خودمان را بدانیم،قدر انسان بودنمان را و همواره در صراط مستقیم حرکت کنیم و به سمت ارزشها برویم و ذره ذره خودمان را پالایش کنیم.
باید روزانه کلام الله را بخوانیم و فرامین آنرا در زندگی اجرا کنیم.
همسفر فاطمه حدادی:
محبت دارای اندازه است و باید اندازه آنرا رعایت کنیم.
نکته بعدی که از این سی دی یاد گرفتم این بود که تفاوت مکانیک و پزشک در این است که اگر به بدن انسان مواد اولیه را بدهیم خودش را ترمیم می کند اما یک ماشین باید فرد مکانیک عیب را پیدا و تعمیر کند.
همسفر زهرا:
ما باید همواره در زندگی عمل سالم انجام دهیم و تعادل داشته باشیم و به افراط وتفریط کشیده نشویم.
همسفر فاطمه فتحی:
از آموختن تا عمل کردن خیلی خیلی فاصله است،آنچه که می‌دانیم یک چیز است و آنچه که عمل میکنم چیز دیگری است ،باید آموخته ها را به مرحله عمل برسانیم.ما باید همواره در صراط مستقیم حرکت کنیم.
وقتی انسان بین قطب مثبت و منفی هست کار آسانی نیست که به سمت ارزشها برود چون  منفی ها جاذبه زیادی دارند.
اگر انسان در قعر تاریکی ها باشد می‌تواند خود را به سمت روشنایی ها برساند و این صد درصد امکان پذیر است به همین دلیل است که می‌گوئیم صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاریست.انسان میتواند تغییر کند و استعداد زیادی دارد برای تغییر های خوب یا بد
سلام دوستان سمیه هستم همسفر:
در ابتدا سپاسگزارم از مشارکتهای همه شما،برداشت های خوب و متفاوتی داشتید.
ایمان تجلی نور خداوند در دل انسان است و در این سی دی علم را به شراره های نور تشبیه کرده است و علم هم نور است پس علم هم مانند ایمان مقدس است و جز ارزشهاست.یکی از ویژگی های علم این است که قابل انتشار است و قابل استفاده برای تمام افراد،مانند علم کنگره که هر کسی با هر نوع مصرفی  که وارد کنگره شود و روی برنامه حرکت کند درمان میشود.
اینکه در دنیای امروز علم به شاخه های مختلف تقسیم شده است خوب است و تخصصی تر عمل می شود  اما اینکه  دانسته های یکدیگر را قبول نداشته باشند و با هم مشورت نکنند و جاهایی که لازم هست از هم کمک نگیرند باعث میشود ضربه بخوریم و به نتایج خوبی نرسیم  پس علوم پهن شده باید جمع شود و به یک نقطه برسیم و متمرکز شویم برای درمان بیماریها.
آقای مهندس  می گویند دنیای مادی خیلی عجیب است  مانند کرکسی عظیم الجثه با پنجه هایی خوفناک ،چون چهره های مختلف و جذابیت های زیادی دارد و رها کردن این دلبستگی های دنیایی و جذب نیروهای الهی شدن کار سختی است.
می‌شود بال این کرکس را تبدیل به پرنده ای سفید کرد یعنی از نیروهای بسیار منفی نیروهای بسیار مثبت بسازیم،همه میتوانند تغییر کنند و از دوزخ خارج شوند.
در وجود همه ما نیروهای خفته ای وجود دارد که ما با تفکر و تعقل باید این نیروها را بیدار کنیم و از آنها کمک بگیریم.
اگر انسان پالایش و تزکیه شود آن موقع مطالبی را دریافت می‌کند که در او به صورت جاودان می‌ماند مانند لوح  حک شده  بر روی مرغوب ترین سنگ ها.
پیام زیبای دیگر این سی دی برای ما فرزندان کنگره این بود که ما را دعوت کرد به قرائت روزانه کلام الله  و به کار بستن فرامین آن.
امیدوارم  که کلام خداوند همنشین و مونس همه ما باشد ودر برنامه های روزانه ما قرار داده شود و از نور آن بهره مند شویم و به علم ما بیفزاید.

نوشته شده در پنجشنبه 5 اسفند 1395 ساعت 10:40 ق.ظ توسط همسفر سمیه چمانه نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Template By : idealweb
قدرت گرفته از : mihanblog