تبلیغات
وبلاگ همسفر سمیه چمانه - خلاصه گزارش عملکرد لژیون روز دوشنبه 96/1/28. جهان بینی2
وبلاگ همسفر سمیه چمانه

با حرکت راه نمایان می شود

هدف اصلی نیروهای بازدارنده توقف فرآیند دانایی به ویژه دانایی موثر است.


مشارکت اعضای لژیون در مورد جهان بینی 2
همسفر سکینه:
برای انجام هر بازی باید قوانین آن را بلد باشیم اگر قوانین را یاد نگیریم دائما برای خود و دیگران درد سر درست می‌کنیم ،زندگی نیز همین گونه است باید قوانین آن را بلد باشیم تا برایمان لذت بخش باشد.
هدف اصلی نیروهای بازدارنده توقف فرآیند دانایی به ویژه دانایی موثر است.
مثلث دانایی تشکیل شده از تفکر،تجربه و آموزش،اگر ما دائما تجربه کنیم و تفکر و آموزش نداشته باشیم،مثلث دانایی ما نامتقارن می‌شود.
همسفر فاطمه محمدی:
ترس مانع تفکر کردن است در هنگام ترس نمیتوانیم از مجهولات به معلومات برسیم و خلاقیت و ابتکار در زمان ترس از بین می‌رود و حسی که نمی گذارد ما تجربه کنیم ناامیدی است که مانند حصار نامرئی ما را احاطه می‌کند و ما را در گوشه ای متوقف می‌کند.
همسفر فاطمه فتحی:
منیت احساسی است که جایگاه خود را بالاتر از آنچه که هست تصور می‌کنیم،منیت در کسانی که در بعضی زمینه ها پیشرفت دارند اتفاق می افتد  و این نوعی بیماری است،در زمان منیت توانایی های ما بر علیه ما کار می کنند و با نیروهای خودمان ضربه فنی می‌شویم،این هنگامی اتفاق می افتد که ظرفیت و دانایی ما در حد توانایی ها و استعدادهای بروز یافته ما نباشد.
همسفر الهام:
ترس باعث می شود که از رو به رو شدن با خیلی از مسائل فرار کنیم و در هنگام رو برو شدن با آن مسئله فرار میکنیم و جا خالی می‌دهیم،ترس حالت جاذبه و دافعه دارد یعنی ما از یک سری مسائل فرار می‌کنیم و به مسائل دیگر می چسبیم.
همسفر رقیه:
ذراتی که دارای خواسته و حس مشترک هستند همدیگر را جذب می‌کنند همانند انسان های  صالح که همدیگر را جذب می‌کنند و همین طور خلافکاران 
این نیرو ها وقتی همدیگر را جذب کردند قدرتمند می‌شوند و ساختار را تشکیل می‌دهند،ساختار  هم مثبت دارد و هم مانند کنگره60 و هم منفی دارد مثل گروههای مافیایی.هدف اصلی هر ساختاری رشد و توسعه و حفظ و بقای خود می‌باشد چون با از بین رفتن یکی میدانند نفر بعدی نوبت خودشان است و ساختارها به صورت شبکه ای  عمل می‌کنند.
همسفر سودابه خلاقی:
توان انجام کار را انرژی می‌گویند ،انرژی هیچ گاه از بین نمی‌رود بلکه از حالتی به حالت دیگر تبدیل میشود و این اصل بقای انرژی است.
سطح انرژی به دو پارامتر کمیت و کیفیت بستگی دارد که کیفیت مهم تر است زیرا قابلیت و توانایی ما را در ادراک و احساس تعیین می‌کند ،هر چه کیفیت انرژی بالاتر باشد احساسات بهتر و زیباتری از هستی درک می‌کنیم و صلح و آرامش ما بیشتر است.
 
سلام سمیه هستم همسفر:
ابتدا سپاسگزارم از مشارکتهای خوب همه شما عزیزان در مورد جهان بینی
در جهان بینی ما قوانین درست زندگی کردن را می آموزیم وقتی این قوانین را آموختیم باید بازیگران خوبی هم باشیم،کسی از بازی لذت میبرد که هم قوانین را بلد باشد و هم بازیگر خوبی باشد،یک شناگر ماهر زمانی لذت شامل حالش میشود که تن به آب بزند و شنا کند ،آیا ما در زندگی میخواهیم وارد بازی شویم و تن به آب بزنیم یا نه ،فقط تماشاچی هستیم.
پیرامون بحث تفکر این مطلب را بدانیم که گاهی دچار انحراف بزرگی می‌شویم وافکار را تفکر می پنداریم.اما هر چیز آفتی دارد و آفت تفکر ،افکار است.
تفاوت تفکر و افکار در این است که تفکر به ما انرژی میدهد و نتیجه ای مشخص دارد و ما را به سوی هدف تعیین شده هدایت می کند و در چار چوب خاصی انجام می‌شود و همانند لیزر بر روی یک مسئله زوم میکند.
ولی افکار پراکنده است و حد و مرز و قالبی ندارد و هیچ نتیجه و ثمره ای ندارد و مثل پروژکتور عمل میکند و انرژی ما را پخش می کند و باعث میشود حال ما خراب شود.
افکار خواسته معقول یا نامعقول ماست در زمان نامناسب ولی تفکر فقط خواسته های معقول ماست در زمان مناسب خودش.
اما نکته مهمی که در مورد تجربه  باید  مد نظر داشته باشیم این است که تجربه باید به صورت کامل اتفاق بیفتد در غیر این صورت تجربه اشتباه قبل دوباره تکرار میشود گاهی اوقات ما با حمایت های بیجا و به دوش کشیدن بار مسئولیت دیگران اجازه نمی دهیم فرآیند تجربه آنها کامل انجام شود و درس مورد نظر را از آن تجربه دریافت کنند.بازگشت به قبل یعنی چیزی را در آنجا ،جا گذاشتیم که امروز احساس نیاز به آن را داریم.
در منیت هنگامی که جایگاه خود را بالاتر از آنچه که هست تصور میکنیم در نتیجه توقع داریم دیگران برخوردی بالاتر از سطحی که واقعا در آن هستیم  داشته باشند و وقتی این اتفاق نمی افتد دچار خشم وتنفر نسبت به آنها میشویم و این گونه است که در اثر منیت مان تنها هم میشویم.
در مورد ساختارها این نکته را مد نظر داشته باشید که همیشه ساختارهای منفی خیلی سریعتر و راحتتر شکل میگیرند و قویتر و قدرتمندتر هستند،زیرا نیاز به آموزش ندارند
و در ابتدا به ما انرژی میدهند و هیچ شرط وشروطی هم ندارند،وقتی با نیروهای منفی سر و کار داریم باید تاوانش را هم بدهیم و حال خوش آن ماندگار نیست ،اما نیروهای مثبت نیاز به آموزش و تفکر دارند و پاداش را در آخر کار دریافت می‌کنیم  و مهمتر از همه اینکه حال خوش آن ماندگار ،پایدار و همیشگی است.


نوشته شده در جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 11:36 ق.ظ توسط همسفر سمیه چمانه نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Template By : idealweb
قدرت گرفته از : mihanblog